وکتور تخت جمشید

دانلود وکتور تخت جمشید

توضیحات وکتور تخت جمشید:


وکتور تخت جمشید یا وکتور پرسپولیس یکی از جاذبه های شیراز است. این وکتور قابلیت بزرگنمایی نامحدود بدون افت کیفیت را دارد. شما همچنین می توانید دیگر تصاویر و وکتورهای تخت جمشید را تماشا کنید.

توضیحات تخت جمشید شیراز:


پرسپولیس در مرکز استان فارس، ۱۰کیلومتری شمال شهر مرودشت و در ۵۷کیلومتری شیراز قرار دارد.
تخت جمشید یا پارسه (یا پرسپولیس، پرسه‌پلیس، هزارستون، صدستون یا چهل‌منار) نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان، پیوسته پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۲۰۰ سال آباد بوده‌است. در نخستین روز سال نو گروه‌های زیادی از کشورهای گوناگون به نمایندگی از ساتراپی‌ها یا استانداری‌ها با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می‌شدند و هدایای خود را به شاه پیشکش می‌کردند.
این مکان تاریخی از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است.

نمادهای سازه های تخت جمشید عبارتند از:

1.گاو: نقش برجستهٔ شیری را که به خوردن گاو مشغول است دارای ارزش فصلی و شیر را نماد تابستان گرم و گاو را نماد بارش زمستانی دانسته‌اند.
2.شاهین: ابوریحان بیرونی درکتاب «التفهیم» می‌گوید:
عقاب زرین نشان پرچم ایران باستان بوده‌است نقش شاهین بر درفش هخامنشی نشانه‌ای از پیروزی و نمادی از اهورامزدا در پرندگان می‌باشد.
3.شیر: نماد تابستان گرم بوده‌است.
4: لوتوس
5: سرو
6: دیوارهای کنگره‌دار
آرتور پوپ دیوارهای کنگره‌دار را نماد کوهستان‌ها و ستون‌های پرشمار را نماد جنگل مقدس تفسیر کرده‌است.

توضیح دانلود وکتور تخت جمشید:


لطفا قبل از خرید حتما راهنمای تصویری خرید را مشاهده کنید و طبق مراحل پیش بروید، پس از پرداخت آنلاین وکتور تخت جمشید قابل دانلود است و هم چنین برای شما اتوماتیک ایمیل میگردد پس در هر ساعت از شبانه روز می توانید این فایل را دریافت کنید.

8,000 تومان – خرید
قیمت محصول : 8,000 تومان
8,000 تومان – خرید