وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی

1+

توضیحات وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی:


وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی یکی از ستون های تخت جمشید می باشد. این وکتور قابلیت بزرگنمایی نامحدود بدون افت کیفیت را دارد. شما همچنین می توانید دیگر نماد ها و وکتورها و تصاویر شیراز را مشاهده کنید.

توضیحات وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی:


وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی قسمتی از کاخ با شکوه آپادانا داریوش بزرگ در شوش است. این سرستون بزرگ یکی از سی و شش ستون پشتیبان سقف کاخ آپادانا داریوش بزرگ در شوش می‌باشد و نمایانگر معماری هخامنشی است که از فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف و به صورت سبکی منسجم و مرتبط ایجاد شده‌است. هنگامی که داریوش بزرگ پس از کوروش بزرگ به پادشاهی هخامنشی رسید، شهر شوش را به عنوان پایتخت اداری و اجرایی سراسر قلمرو امپراتوری هخامنشی انتخاب کرد. این سی و شش ستون هر کدام دارای ۲۱ متر ارتفاع هستند که قاعده هر کدام به شکل مربع می‌باشد که نام پادشاه بر روی آن حکاکی شده‌است.

نمادهای سازه های پرسپولیس شیراز عبارتند از:

1.گاو: نقش برجستهٔ شیری را که به خوردن گاو مشغول است دارای ارزش فصلی و شیر را نماد تابستان گرم و گاو را نماد بارش زمستانی دانسته‌اند.
2.شاهین: ابوریحان بیرونی درکتاب «التفهیم» می‌گوید:
عقاب زرین یا شیردال نشان پرچم ایران باستان بوده‌است نقش شاهین بر درفش هخامنشی نشانه‌ای از پیروزی و نمادی از اهورامزدا در پرندگان می‌باشد.
3.شیر: نماد تابستان گرم بوده‌است.
4: لوتوس
5: سرو
6: دیوارهای کنگره‌دار
آرتور پوپ دیوارهای کنگره‌دار را نماد کوهستان‌ها و ستون‌های پرشمار را نماد جنگل مقدس تفسیر کرده‌است.

توضیح دانلود وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی:


1- لطفا قبل از خرید حتما راهنمای تصویری خرید و قوانین سایت را مشاهده کنید و طبق مراحل پیش بروید، پس از پرداخت آنلاین وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی قابل دانلود است و هم چنین برای شما اتوماتیک ایمیل میگردد پس در هر ساعت از شبانه روز می توانید این فایل را دریافت کنید.

2-دوستان عزیزی که قصد خرید از سایت وکتورهوم را دارند توجه داشته باشند گاهی به ندرت هنگام انتقال از صفحه ی پرداخت به سایت وکتورهوم به علت قطعی ارتباط با بانک فایل خریداری شده ارسال نمی شود، در این مواقع نگران نباشید و با ارسال یک ایمیل یا تماس با ما فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد.

3- وکتور سر ستون گاو دوسر هخامنشی، یک فایل وکتور است که در نرم افزار Illustrator قابل ویرایش است.

8,000 تومان – خرید

نظر کاربران

برای ثبت نظر وارد حساب کاربری خود شوید.

قیمت محصول : 8,000 تومان
8,000 تومان – خرید