Support Support

وکتور مسجد تاریخ خانه

0

 

توضیحات وکتور مسجد تاریخ خانه:


وکتور مسجد تاریخ خانه طرحی زیبا از جاذبه های دامغان به قابلیت بزرگنمایی نامحدود بدون افت کیفیت می باشد.
شما همچنین می تونید دیگر وکتورها و تصاویر مسجد تاریخ خانه را مشاهده کنید.

توضیحات وکتور مسجد تاریخ خانه دامغان:


تاریخانه (به معنای خدایخانه، خانهٔ خدا) از آثار باستانی دامغان است که طبق تحقیقات اداره کل باستان‌شناسی، پیش از تسلط اعراب بر ایران، آتشکده بوده و بعداً به مسجد تبدیل شده‌است. ساختمان بنای مجدد آن مربوط به قرن دوم هجری است و اسلوب ساختمان آن نیز به سبک بناهای دوره ساسانیان می‌باشد. تاریخانه در ترکی به معنای خانهٔ خداست.

این مسجد نمونهٔ بسیار زیبا و کاملی از مساجد قرون اولیه اسلام به‌شمار می‌رود. شیوهٔ معماری مسجد مأخوذ از معماری ساسانی است. ساختمان مسجد شامل یک صحن یا حیاط مرکزی است که اطراف آن را رواق‌های سرپوشیده احاطه کرده‌است. شبستان مسجد بر روی هجده ستون مدور (سه ردیف شش تایی) استوار شده‌است. این ستون‌ها یک متر و نیم قطر دارند و از نظر ویژگی‌های معماری مشابه ستون‌های کاخ‌های ساسانی هستند. طاق‌های مسجد از آجر است و به طاق‌های دورهٔ قبل از اسلام، یعنی عهد ساسانی شباهت بسیار دارد.

در طی قرون، تاریخانهٔ دامغان بارها مرمت و بازسازی شده‌است. مناره‌ای آجری در عهد سلجوقیان به این مجموعه اضافه شده‌است که اکنون ۲۵ متر ارتفاع دارد و بدنهٔ آن با آجرکاری تزیین شده‌است. مسجد تاریخانه مربوط به قرن ۲ و ۳ و ۵ ه‍.ق است و در دامغان، خیابان ایستگاه راه‌آهن واقع شده‌است. این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

توضیح دانلود وکتور مسجد تاریخ خانه:


1- لطفا قبل از خرید حتما راهنمای تصویری خرید و قوانین سایت را مشاهده کنید و طبق مراحل پیش بروید، پس از پرداخت آنلاین وکتور مسجد تاریخ خانه قابل دانلود است و هم چنین برای شما اتوماتیک ایمیل میگردد پس در هر ساعت از شبانه روز می توانید این فایل را دریافت کنید.

2-دوستان عزیزی که قصد خرید از سایت وکتورهوم را دارند توجه داشته باشند گاهی به ندرت هنگام انتقال از صفحه ی پرداخت به سایت وکتورهوم به علت قطعی ارتباط با بانک فایل خریداری شده ارسال نمی شود، در این مواقع نگران نباشید و با ارسال یک ایمیل یا تماس با ما فایل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد.

3- وکتور مسجد تاریخ خانه، یک فایل وکتور است که در نرم افزار Illustrator قابل ویرایش است.

15,000 تومان – خرید

نظر کاربران

برای ثبت نظر وارد حساب کاربری خود شوید.

قیمت محصول : 15,000 تومان
15,000 تومان – خرید